Kawa ziarnista – Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu

Kawa ziarnista – Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu

Któż z nas nie zna takich określeń jak espresso, latte czy macchiato. Kawa, to przecież najważniejszy napój, jaki spożywamy każdego poranka. Jej jakość i smak w dużej mierze zależy od sposobu parzenia. Jednak duże znaczenie ma również zakup odpowiedniej mieszanki. Najlepiej zakupić ją w internetowym sklepie ekologicznym w formie ziarnistej.

Arabika i Robusta

Jakie mieszanki kawy ziarnistej są szczególnie polecane? Do produktów z górnej półki zalicza się kawy włoskie. Najczęściej zetkniemy się z połączeniem kawy palonej z ziaren Arabiki oraz Robusty. Jeśli będą one zmieszane w równych proporcjach, to uzyskamy napój dość mocny, a przy tym niezwykle aromatyczny. Trzeba przy tym pamiętać, że Arabika ma słabsze działanie. Jednak jest niezwykle smaczna. Natomiast Robusta nie zachwyca aromatem, jednak ma w sobie dużą moc. Dlatego im więcej Robusty w mieszance, tym kawa ma silniejsze działanie. Jeśli natomiast mamy więcej Arabiki, to napój będzie słabszy, ale za to niezwykle smaczny.

Lavazza Creme

Wiele osób przepada za wyjątkowo smacznymi napojami. Do tego opisu pasuje kawa ziarnista sprawdź Lavazza Creme. Niektórzy uważają, że nie ma sobie równych. Smakowo kojarzy się z włoską kawiarenką. W warunkach domowych również można przygotować jej aromatycznąwersję. Potrzebny nam będzie do tego ekspres ciśnieniowy albo kolbowy. Ta intensywna w smaku kawa sprawdzi się świetnie z mlekiem. Dzięki temu wyjdzie smakowite cappuccino z dużą kremową pianką i niepowtarzalnym smakiem. Natomiast w porze letniej można przygotować kawę mrożoną z dodatkiem lodów.

Delikatny smak poranka

Jeśli chodzi o kawę Lavazza, to warto wypróbować wersję z niską zawartością kofeiny pochodzącą z Ameryki Południowej oraz Afryki. Nie ma zbyt dużej mocy, ale za to oferuje niesamowity smak. Do produkcji tego typu kaw używa się wyłącznie Arabiki. Dzięki temu uzyskuje się niezwykle delikatny smak, który długo pozostaje na kubkach smakowych. W opakowaniu tej kawy znajdziemy wyłącznie ziarna najwyższej jakości. Ze względu na niewielką ilość kofeiny jest ona polecana osobom, które bardziej cenią wyjątkowy smak niż poranne przebudzenie.

Share